Czy warto wybrać się do gdańskiego ZOO?

Jeśli uwielbiasz przyrodę i zwierzęta, przyjechałeś do Gdańska wraz z dziećmi lub po prostu szukasz ciekawego miejsca na spędzenie wolnego czasu w tym mieście, koniecznie powinieneś wybrać się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Gdańskie ZOO to wiele różnych atrakcji, które przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

ZOO mieści się w jednej z gdańskich dzielnic, Oliwie. Bez większego problemu dotrzemy tutaj z każdej innej części miasta. Możemy więc wynająć apartament w Gdańsku w dowolnym dogodnym miejscu.

Atrakcje ZOO w Gdańsku

W gdańskim ZOO mieszkają przedstawiciele różnych gatunków zwierząt. Szczególnie chętnie odwiedzane są szympansy, ale można tu zobaczyć również m.in. hipopotamy karłowate, kondory, antylopy bongo czy oryksy arabskie. Warto je odwiedzić szczególnie w miesiącach letnich podczas ładnej pogody, ponieważ wówczas wszystkie zwierzęta przebywają na zewnątrz. ZOO jest bardzo chętnie odwiedzane nie tylko przez turystów, ale i mieszkańców Gdańska i okolic, ponieważ jest to niezwykle urokliwe, spokojne i zielone miejsce. Wokół roztaczają się malownicze tereny, a dla odwiedzających, szczególnie tych najmłodszych, przygotowano szereg dodatkowych atrakcji.

Jedną z nich jest tzw. małe ZOO, gdzie dzieci mogą nakarmić, a nawet dotknąć żywe zwierzęta. Co więcej, można skorzystać z przejażdżki kolejką po ZOO i w ten sposób zwiedzić cały ogród, zachwycając się jego urokami. Organizowane są również przejażdżki na kucyku. Warto zajrzeć także do małpiego gaju, gdzie dzieciaki mają szansę sprawdzić swoje umiejętności ruchowe, pokonując różne przeszkody znajdujące się nad ziemią.

Jeśli po zwiedzaniu ZOO zostanie nam trochę czasu, możemy odwiedzić jeszcze inne atrakcje znajdujące się w okolicy tego obiektu. Szczególnie warto wybrać się do tutejszego Parku Oliwskiego. Nieopodal znajduje się też wieża widokowa, skąd roztacza się piękny widok na całą okolicę, w tym Zatokę Gdańską. Na uwagę zasługuje również Katedra w Oliwie, a także zabytkowy Stary Młyn.

W taki oto sposób można doskonale zaplanować dzień zwiedzania, łącząc atrakcje przyrodnicze z ważnymi zabytkami Gdańska.