Dlaczego warto wybrać się wiosną nad morze?

Wyjazd nad polskie morze zwykle planujemy latem, gdy temperatura jest wysoka i istnieje możliwość leżenia na plaży i kąpieli w rześkich, morskich falach. Ale nadmorskie rejony mają też wiele do zaoferowania również wiosną.

Wiosna nad morzem

Dlaczego warto wybrać się nad morze wiosną? Pierwszym i najważniejszym powodem jest jod, a właściwie jego korzystny wpływ na nasze zdrowie. To właśnie wiosną w nadbałtyckim powietrzu jest najwięcej tego pierwiastka. Co więcej, bardzo dobrze oddziałuje również zimne, wilgotne morskie powietrze, w którym znajduje się m.in. brom, wapń, magnez i jod. Wraz z tzw. “bałtyckim aerozolem” dostarczamy do płuc wiele różnorodnych mikroelementów sprzyjających prawidłowego funkcjonowaniu organizmu.

Wiosenne wyjazdy nad morze są szczególnie zalecane osobom, które borykają się z chorobami tarczycy lub w profilaktyce tych schorzeń. Tarczyca “przechowuje” w sobie jod, dlatego w czasie, gdy organizm wykazuje zapotrzebowanie na ten pierwiastek, gruczoł ten może go skutecznie wydzielać. Gdy jednak dotrzemy nad morze w celu wdychania jodu, warto zaplanować czas aktywnie. Najlepiej każdego dnia spacerować plażą, wdychając powietrze bogate w mikroelementy. Sprawdzi się również jogging, nordic walking, jazda na rowerze czy rolkach, joga, gimnastyka na plaży itd. W kwestii aktywności fizycznej wszystko jest dozwolone!

Oprócz kwestii zdrowotnych warto też zwrócić uwagę na inne korzyści wynikające z pobytu nad morzem wiosną.

Przede wszystkim jest to czas poza tzw. sezonem turystycznym, a więc jest znacznie bardziej kameralnie i spokojnie, co zdecydowanie przypadnie do gustu osobom ceniącym sobie relaks i ciszę. Wiosenny wyjazd znacznie łatwiej też zorganizujemy. Bez problemu zarezerwujemy dogodny nocleg nad morzem w Gdańsku i unikniemy kolejek czy korków do najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc. Co więcej, Gdańsk to jedno z najpiękniejszych polskich miast, w którym z całą pewnością nikt nie będzie się nudził bez względu na porę roku. Jeśli więc masz kilka dni wolnego wiosną, z całą pewnością warto rozważyć możliwość wyjazdu nad Morze Bałtyckie.