Decydując się na wyjazd, stoimy często przed wyborem wynajęcia noclegu. Wiele osób decyduje się na apartamenty o podwyższonym standardzie. Z jakimi kosztami należy się wówczas liczyć i co się składa na tę cenę?

  

Koszty wynajmu

Cena za noc wynajmu apartamentu o wysokim standardzie będzie zależeć od wielu czynników. Przede wszystkim od lokalizacji – zarówno od samego miasta, jak i od położenia lokalu w stosunku do centrum. Drugim istotnym czynnikiem będzie data przyjazdu i wyjazdu. W okolicach wakacji czy świąt ruch turystyczny bywa wzmożony. Dlatego też trzeba brać pod uwagę dostępność wolnych miejsc w okolicach popularnych terminów i jej wpływ na wysokość ceny. Trzecim wyznacznikiem ceny będzie wielkość apartamentu i liczba osób, jakie on może pomieścić. Wszystko to sprawia, że trudno określić jednolity przedział cenowy. W przypadku większych miast, jak np. Gdańsk, ceny wahać się będą w granicach od 80 do 1000 zł za noc. Najczęstsze ceny to jednak okolice 150 zł.

 

Co składa się na cenę wynajmu?

Apartamenty o podwyższonym standardzie są idealną opcją przede wszystkim dla osób, które mają wyższe wymagania w stosunku do miejsca noclegu i zależy im również na bogatym wyposażeniu czy wysokiej jakości i estetyce pomieszczeń. W cenie wynajmu apartamentów znajdują się także będące na wyposażeniu sprzęty, jak np. suszarka, pralka, ekspres do kawy. Udogodnieniem dla osób planujących przygotowywać własne posiłki jest też wolny dostęp do kuchni, zaopatrzonej w podstawowe sprzęty. Wyposażenie łazienki stanowią natomiast ręczniki i kosmetyki. Wszystko to sprawia, że płacąc za nocleg w apartamentach o podwyższonym standardzie, można przyjechać z małą walizką, nie przejmując się potrzebnymi przedmiotami codziennego użytku.

Rynek nieruchomości rozrasta się o coraz nowsze usługi. Jedną z nich jest krótkoterminowy wynajem apartamentów. Jest to rozwiązanie dość młode w naszym kraju, w związku z tym nie wytworzyło jeszcze charakterystycznych dla siebie standardów. Możemy jednak być pewni, że kiedy mówimy o wyposażeniu luksusowego apartamentu, nie mamy na myśli jedynie czystości, schludnego wykończenia, dodatków ożywiających wnętrze oraz ogólnie przyjemnych wrażeń estetycznych. (więcej…)

Wyjazd na wakacje to czas pełen ekscytacji oraz pozytywnych emocji. Można jednak niepotrzebnie go skomplikować, jeżeli odpowiednio wcześniej nie znajdziemy apartamentu oraz nie dokonamy rezerwacji. Do najczęstszych błędów, które są popełniane przez klientów, należą: bukowanie apartamentu zbyt późno, niezapoznanie się dostatecznie z topografią danej miejscowości lub wybór mało atrakcyjnej lokalizacji. (więcej…)

Nasze polskie morze jest pięknym miejscem. Zapierające dech w piersiach zachody słońca, duża dawka jodu, nadmorska bryza oraz pyszna rybka to wszystko znajdziemy na polskim wybrzeżu. Pobyt nad Morzem Bałtyckim jest świetnym  i trafionym pomysłem o każdej porze roku. Jednak to właśnie w okolicach wiosny i jesieni wypoczynek w miejscowościach nadbałtyckich ma największy i najlepszy wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jod, świeże powietrze , mikroklimat pomagają w leczeniu takich chorób u osób, które zmagają się z alergią, atopowym zapaleniem skóry lub chorobami tarczycowymi. W okresie wakacyjnym najwięcej turystów spędza swój wypoczynek na wybrzeżu. Często zastanawiamy się kiedy najlepiej należy wykonać rezerwację swoich wakacji? Najczęściej myślimy o naszych wakacjach w okolicach lutego lub marca. Z doświadczenia wynika, że ze znalezieniem odpowiedniego noclegu w okolicach marca może być już problem. Dlatego im wcześniej zarezerwujemy nasz pobyt nad morzem tym większe szanse, że znajdziemy apartament, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Rezerwując nocleg zwracamy szczególna uwagę na standard oferowanych apartamentów, a także na pozostałe udogodnienia jakie się znajdują. Świetnie wyposażony apartament, bliska odległość do morza, wifi, parking , akceptacja zwierząt lub siłownia to tylko niektóre udogodnienia, z których chętnie korzystamy.  Jeśli zależy nam wyjątkowej lokalizacji w okresie wakacyjnym, warto zarezerwować apartament pod koniec roku. Dostępność apartamentów w tym okresie jest dość duża. (więcej…)

Kiedy nasz urlop zbliża się wielkimi krokami,  chcemy aby był on zaplanowany perfekcyjnie. Wybierając destynację, w której chcemy spędzić nasz urlop, spędzamy długie godziny przed internetem i oglądamy mnóstwo ciekawych ofert z propozycją noclegów. Często zastanawiamy się w jaki sposób możemy dokonać rezerwacji. Mamy dwie opcje, z której możemy skorzystać. Pierwsza opcja to dokonanie rezerwacji bezpośrednio. (więcej…)

Wakacyjne czas jest bardzo przyjemny. Odrywamy się nie tylko od naszej codziennych czynności, ale także od stresujących sytuacji, które towarzyszą nam każdego dnia. Nasze polskie morze jest przepięknym rejonem. Piaszczyste plaże, łagodne i szerokie zejścia na plażę, wydmy czy nadmorska bryza to tylko niektóre atuty naszego morskiego krajobrazu. Jednak oprócz wszystkich walorów krajobrazowych, pogoda nad naszym polskim morzem lubi płatać figle. Raz piękne, gorące słońce, chowa się za ciemnymi chmurami, które przynoszą ochłodzenie i sporo deszczu. Dlatego planując swój wypoczynek w bałtyckich kurortach, musimy pamiętać o tym, aby nasz nocleg był równie atrakcyjny co pobliskie otoczenie. (więcej…)

Masz ochotę na wypoczynkowy wyjazd nad morze i chciałbyś podjąć się samodzielnej organizacji wycieczki? Nie chcesz korzystać ze standardowych ofert biur podróży, a jednocześnie obawiasz się, czy będziesz w stanie wszystko odpowiednio zaplanować? Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych porad, o czym musisz pamiętać, planując samodzielny wyjazd nad Morze Bałtyckie. (więcej…)

Argumentów przemawiających za tym, że warto wynająć apartament na wakacje nad morzem, jest bardzo wiele. Zapewne każdy, kto korzysta z tego rodzaju miejsc noclegowych podczas urlopu, ma swoje zdanie na ten temat. Jeśli jednak nie do końca jesteś przekonany, poznaj 5 głównych powodów, dla których warto wybrać apartament wakacyjny. (więcej…)

Gdańsk to niezwykle atrakcyjne miasto, które zachwyci zarówno miłośników przyrody, jak i zabytków, zielonych parków, smacznego jedzenia czy wyjątkowych wydarzeń kulturalnych. Nawet jeśli wybieramy się do Gdańska na bardzo krótką wycieczkę, np. weekendową, powinniśmy przeznaczyć nieco czasu na odwiedzenie najważniejszych obiektów, które zachwycają swoją oryginalnością, ponadczasowym pięknem oraz interesującą historią. (więcej…)

Gdańsk to niezwykle urokliwe nadmorskie miasto, o bardzo interesującej historii oraz unikalnej architekturze. Przyjazd tutaj to doskonały pomysł niemal o każdej porze roku. Najwspanialsze jest to, że można tu cieszyć się zarówno urokami cywilizacji, wspaniałymi zabytkami i bogatą bazą kulturalną, jak i natury, czyli przede wszystkim morzem i nadmorskimi terenami. Co istotne, jest to miasto niezwykle przyjazne dla turystów, z urozmaiconą bazą noclegowo-gastronomiczną. Każdy tutaj znajdzie coś interesującego dla siebie. (więcej…)